Blog

Wymogi sanitarne dla gabinetu lekarskiego. Wytyczne sanitarne i ogólnobudowlane dla gabinetów medycznych – jak dostosować gabinet?

Pojawia się coraz więcej przepisów dotyczących tego, jak urządzić gabinet lekarski. Zależnie od specjalności, gabinet obowiązuje nawet kilkanaście różnych ustaw i rozporządzeń.

Placówka Premium – klienci zwracają uwagę na wszystko, a na wnętrza szczególnie

Czas wychodzenia z pandemii, wysoka inflacja i wojna w Ukrainie nie sprawiły, że Polacy przestali kupować towary luksusowe. Wartość rynku osiągnęła w 2022 roku 37 mld zł, co oznacza wzrost o 18,9% r/r.„- czytamy w raporcie „Rynek dóbr luksusowych w Polsce” KPMG. Dynamika wzrostu zainteresowania urządzaniem wnętrz premium w branży medycznej znakomicie to obrazuje.

3 najbardziej inspirujące trendy w projektowaniu gabinetów medycznych (2024/2025)

Trendy w projektowaniu gabinetów medycznych? Czy coś takiego w ogóle istnieje? Tak, ale nie chodzi tu o zmieniające się co roku modne kolory, ale o to, jak postrzegamy dziś rolę i funkcję medycznych przestrzeni i jak przełożyć to na decyzje projektowe.

Nie tylko wygląd. Jak dziś projektować gabinety medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna dba nie tylko o wygląd, ale i komfort, psychikę, samopoczucie… Podobnie jest z projektowaniem gabinetu medycyny estetycznej. Tu też „piękno” jest tylko jednym z czynników.

Jak znaleźć dobre miejsce na gabinet medyczny i wybrać lokal, który będzie zgodny z normami?

Pomiędzy pomysłem a otwarciem gabinetu medycznego są liczne drobne kroki, z którymitrzeba się zmierzyć. Znalezienie odpowiedniego miejsca, weryfikacja lokalu pod kątemprzepisów, urządzenie go zgodnie z normami – nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, żearchitekt wnętrz może w tym pomóc, a współpracę warto podjąć jak najwcześniej. W biurze Madama realizowałam już dziesiątki zleceń urządzenia gabinetu […]