Mieszkanie w kamienicy / Warszawa | Madama
x
wnętrze

Mieszkanie w kamienicy / Warszawa

Dla kogo powstał projekt? 

Dla właściciela zaniedbanego mieszkania w kamienicy na warszawskim Powiślu.

Założenia projektu wnętrz

Mieszkanie w zabytkowej kamienicy miało zyskać nową odsłonę. Jednocześnie Inwestor podkreślał, że lubi i docenia dawne wzornictwo czy styl – chodziło więc o połączenie starego z nowym.

Co wyróżnia tę realizację? 

Projekt aranżacji mieszkania w zabytkowej kamienicy rządzi się własnymi prawami. To nie tylko kwestia estetyki, ale też tego, by nie zniszczyć zabytkowych elementów i wkomponować je w całość. Nietypowe czy – powiedzmy wprost –  zawadzające elementy dawnej architektury można starać się ukryć. Czasem jednak jeszcze ciekawszy efekt przy projektowaniu i aranżacji mieszkania w zabytkowej kamienicy daje ich wyeksponowanie. Tu zamiast załamać się obecnością rur ciepłowniczych w miejscu, w którym miała znaleźć się wyspa kuchenna, wkomponowano je w płaszczyznę blatu i szafek. Całość wygląda, jakby obecność rur była zamierzona.

Okiem projektantki:

Pewne elementy mieszkania w kamienicy są ponadczasowe. Dlatego nie „walczyłam” z zabytkową podłogą w jodełkę i wykorzystałam klasyczne meble. W otoczeniu nowoczesnych materiałów wykończeniowych jeszcze zyskały na urodzie. Takie mieszkanie może przetrwać w dobrym stylu kolejnych kilkadziesiąt lat.

Localizacja: Warszawa Powierzchnia: 60m² Rok: 2017

Następne projekty