Biuro Stalgast / Warszawa | Madama
x
wnętrze

Biuro Stalgast / Warszawa

Dla kogo powstał projekt? 

Biuro w zabytkowym kompleksie Centrum Praskiego Koneser powstało na zlecenie firmy Stalgast

Założenia projektu wnętrz 

Projekty biur w historycznych budynkach wymagają dostosowania koncepcji do charakteru miejsca. Jednocześnie wciąż w centrum są wymagania Inwestora, który w tym wypadku potrzebował zarówno wspólnych przestrzeni open space, jak i wygłuszonych, indywidualnych stanowisk.

Co wyróżnia tę realizację?

Różnorodność wykorzystanych materiałów, które mimo wszystko tworzą harmonijną całość. W projektach biur w budynkach postindustrialnych bardzo często eksponowana jest naturalna cegła i beton i to rozwiązanie zastosowano również w biurze Stalgastu. Jednocześnie wykorzystano też stal, ponieważ firma zajmuje się m.in. sprzedażą stalowego wyposażenia dla gastronomii. Tak powstała np. oryginalna, stalowa lada recepcji. Całość uzupełnia szkło ścianek działowych i filc na dekoracyjnych panelach wygłuszających. W tym projekcie biura w zabytkowej przestrzeni poza naturalnym drewnem, cegłą czy betonem zastosowano też kolory, które w subtelny sposób nawiązują do logo firmy.

Okiem projektantki:

Stalgast to polska firma, dlatego dla zasady wykorzystane zostało tylko dobrej jakości wyposażenie polskich producentów, takich jak Chors, Profim czy Nu.

Localizacja: Warszawa Powierzchnia: 1000 m² Rok: 2019

Następne projekty