Projektowanie przestrzeni medycznych | Madama
x

Projektowanie przestrzeni medycznych

Projektujemy między innymi gabinety ginekologiczne, stomatologiczne czy medycyny estetycznej. Projektowanie gabinetów medycznych to nie tylko koncepcja kreatywna, ale przede wszystkim wymóg zgodności z normami Sanepidu, BHP czy przeciwpożarowymi. Przygotowujemy pełne projekty branżowe również pod kątem instalacji wentylacyjnej, klimatyzacji, wszystkich przyłączy, a także urządzeń specyficznych dla danej działalności. Przy tym wszystkim cały czas pamiętamy o tym, jak wnętrze będą na co dzień odbierać klienci. Realizowaliśmy zarówno projekty pojedynczych gabinetów stomatologicznych czy lekarskich, jak i wszystkich pozostałych przestrzeni medycznych, wraz z recepcją czy poczekalnią. Wśród naszych klientów znajduje się m.in. Fundacja Instytutu Kardiologii, Osteoteam, Declinic, Happy Dent, Stomatologia rodzinna Ewa Sawicka, Stomatologia Karolina Pazdej, Gabinety medycyny estetycznej Lush Life…

Jak to przebiega krok po kroku?

  1. Podjęcie decyzji o współpracy
  2. Inwestor wypełnia ankietę wstępną
  3. Spotkanie i rozmowa o oczekiwaniach i projekcie
  4. Wizja lokalna i pomiary lub praca na podstawie dokumentacji architektonicznej
  5. Ustalenie wstępnego kosztorysu
  6. Projekt koncepcyjny – min. 2 projekty wnętrza 2D
  7. Projekt technologii uzgodniony z rzeczoznawcą Sanepidu, Bhp, P. poż
  8. Projekt instalacji wod-kan, co, wentylacji, klimatyzacji , elektryki
  9. Realistyczne wizualizacje, propozycje mebli, oświetlenia, kolorów, materiałów
  10. Dokumentacja wykonawcza projektowa oraz branżowa– na jej podstawie powstanie projekt
  11. Nadzór autorski nad projektem

Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny powstaje na podstawie wizji lokalnej oraz wykonanych pomiarów. Jeśli lokal nie posiada jeszcze tynków, projekt powstaje na podstawie dokumentacji architektonicznej. Na spotkaniu omawiamy dokładnie wszystkie oczekiwania. Analizujemy wypełnioną przez Państwa ankietę, która zawiera pytania odnośnie funkcji i wyposażenia wszystkich projektowanych pomieszczeń. Przedstawiamy co najmniej dwa projekty koncepcyjne wnętrza na rzutach 2D. Omawiamy wszystkie szczegóły przedstawione na rzutach, opowiadamy szczegółowo o każdym rozwiązaniu i wspólnie wybieramy ostateczny układ. Na tym etapie zaczynamy rozmowę o kosztorysie.

Projekt wizualizacji

Przedstawiamy realistyczne wizualizacje i omawiamy proponowane przez nas materiały. Jest to etap, który pozwala sobie dokładnie wyobrazić, jak ostatecznie będzie wyglądało projektowane wnętrze. Wybieramy konkretne meble, oświetlenie, kolory i materiały wykończeniowe. Już na etapie projektu myślimy o atmosferze, która ma panować we wnętrzu. W jej kreowaniu pomagają właśnie świadomie dobrane rozwiązania, które Klient po raz pierwszy może zobaczyć na wizualizacji.

Dokumentacja wykonawcza i wybór materiałów

Na tym etapie powstaje szczegółowa dokumentacja rysunkowa, która stanowi podstawę do realizacji wnętrza przez wszystkich wykonawców. Na spotkaniach dokładnie omawiamy każde pomieszczenie. Ustalamy wszystkie szczegóły, takie jak: sposób otwierania mebli, wyposażenie wewnętrzne każdej z szaf itd. Wszystkie użyte materiały opisujemy, umieszczamy w zestawieniu, obliczamy ilości potrzebne do zrealizowania projektu i wyceniamy je u naszych dostawców.

Nadzór autorski wraz z koordynacją branżowych projektów

Sprawujemy nadzór autorski nad naszymi projektami. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Inwestorem i ekipami wykonawczymi. Projektowanie gabinetów z nadzorem zapobiega niespodziankom na etapie wykonawstwa i zdejmuje część obowiązków z Inwestora.

Zobacz również