Projektowanie przestrzeni biurowych | Madama
x

Projektowanie przestrzeni biurowych

W pracowni Madama powstał m.in. projekt wnętrz do pierwszej polskiej siedziby Facebooka, a także wiele innych realizacji dla małego i dużego biznesu. Inwestor może zostawić w naszych rękach wszystkie kwestie związane z dostosowaniem wnętrz do wymogów prawnych właściwych dla danego biznesu (drogi przeciwpożarowe, BHP itp.). Jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które podkreślą atuty wnętrza i poprawią jego funkcjonalność. Pracowaliśmy też przy projektach przestrzeni biurowych w budynkach historycznych i przy adaptacjach, np. w warszawskim Praskim Centrum Koneser.

Jak to przebiega krok po kroku?

  1. Podjęcie decyzji o współpracy
  2. Inwestor wypełnia ankietę wstępną
  3. Spotkanie i rozmowa o oczekiwaniach i projekcie
  4. Wizja lokalna i pomiary lub praca na podstawie dokumentacji architektonicznej
  5. Ustalenie wstępnego kosztorysu
  6. Projekt koncepcyjny – min. 2 projekty wnętrza 2D
  7. Realistyczne wizualizacje, propozycje mebli, oświetlenia, kolorów, materiałów
  8. Dokumentacja wykonawcza projektowa oraz branżowa– na jej podstawie powstanie projekt
  9. Nadzór autorski nad projektem

Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny powstaje na podstawie wizji lokalnej oraz wykonanych pomiarów. Jeśli lokal / mieszkanie / dom nie posiada jeszcze tynków, projekt powstaje na podstawie dokumentacji architektonicznej. Na spotkaniu omawiamy dokładnie wszystkie oczekiwania. Analizujemy wypełnioną przez Państwa ankietę, która zawiera pytania odnośnie funkcji i wyposażenia wszystkich projektowanych pomieszczeń. Przedstawiamy co najmniej dwa projekty koncepcyjne wnętrza na rzutach 2D. Omawiamy wszystkie szczegóły przedstawione na rzutach, opowiadamy szczegółowo o każdym rozwiązaniu i wspólnie wybieramy ostateczny układ. Na tym etapie zaczynamy rozmowę o kosztorysie.

Projekt wizualizacji

Przedstawiamy realistyczne wizualizacje i omawiamy proponowane przez nas materiały. Jest to etap, który pozwala sobie dokładnie wyobrazić, jak ostatecznie będzie wyglądało projektowane wnętrze. Wybieramy konkretne meble, oświetlenie, kolory i materiały wykończeniowe. Już na etapie projektu myślimy o atmosferze, która ma panować we wnętrzu. W jej kreowaniu pomagają właśnie świadomie dobrane rozwiązania, które Klient po raz pierwszy może zobaczyć na wizualizacji.

Dokumentacja wykonawcza i wybór materiałów

Na tym etapie powstaje szczegółowa dokumentacja rysunkowa, która stanowi podstawę do realizacji wnętrza przez wszystkich wykonawców. Na spotkaniach dokładnie omawiamy każde pomieszczenie. Ustalamy wszystkie szczegóły, takie jak: sposób otwierania mebli, wyposażenie wewnętrzne każdej z szaf itd. Wszystkie użyte materiały opisujemy, umieszczamy w zestawieniu, obliczamy ilości potrzebne do zrealizowania projektu i wyceniamy je u naszych dostawców.

Nadzór autorski wraz z koordynacją branżowych projektów

Sprawujemy nadzór autorski nad naszymi projektami. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Inwestorem i ekipami wykonawczymi. Projektowanie biur z nadzorem zapobiega niespodziankom na etapie wykonawstwa i zdejmuje część obowiązków z Inwestora.

Zobacz również