Oferta Medyczna | Madama
x

Oferta Medyczna

Projektujemy gabinety medyczne od 14 lat

Co możemy razem stworzyć dla Twojej placówki medycznej?

Działamy w sektorze projektowania wnętrz medycznych od 14 lat, dostarczając naszym klientom innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania przestrzenne. Projektujemy gabinety ginekologiczne, stomatologiczne, kardiologiczne, internistyczne, okulistyczne czy medycyny estetycznej oraz każdej innej specjalizacji. Na swoim koncie mamy również gabinety weterynaryjne. Projektowanie gabinetów medycznych to nie tylko koncepcja kreatywna, ale przede wszystkim wymóg zgodności z normami Sanepidu, BHP czy przeciwpożarowymi. Przygotowujemy pełne projekty branżowe również pod kątem instalacji wentylacyjnej, klimatyzacji, wszystkich przyłączy, a także urządzeń specyficznych dla danej działalności. Przy tym wszystkim cały czas pamiętamy o tym, jak wnętrze będą na co dzień odbierać klienci. Realizowaliśmy zarówno projekty pojedynczych gabinetów stomatologicznych czy lekarskich, jak i wszystkich pozostałych przestrzeni medycznych, wraz z recepcją czy poczekalnią. Wśród naszych klientów znajduje się m.in. Fundacja Instytutu Kardiologii, Osteoteam, Declinic, Happy Dent, Stomatologia rodzinna Ewa Sawicka, Gabinety medycyny estetycznej Lush Life A także liczne inne projekty, które z powodzeniem zrealizowaliśmy w ciągu ostatnich lat.

Sprawdź naszą ofertę:

Definiowanie potrzeb przestrzennych

Specjalizujemy się w określaniu potrzeb przestrzennych dla placówek medycznych, zgodnie z programem funkcjonalnym, wymaganiami operacyjnymi oraz oczekiwaniami inwestora. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz medycznych, opracowujemy przemyślane strategie przestrzenne, które służą nie tylko poprawie efektywności operacyjnej, ale także spełniają estetyczne i finansowe oczekiwania naszych klientów

Wyszukiwanie odpowiednich nieruchomości

Specjalizujemy się w określaniu potrzeb przestrzennych placówek medycznych w odniesieniu do programu funkcjonalnego, wymagań i oczekiwań inwestora. Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz medycznych pozwala nam tworzyć przemyślane strategie przestrzenne, które nie tylko poprawiają efektywność operacyjną, ale także spełniają oczekiwania klientów co do wyglądu i wydajności.

Weryfikacja techniczna potencjalnej nieruchomości

Oferujemy kompleksową weryfikację nieruchomości pod kątem zgodności z przepisami i wymogami dotyczącymi placówek medycznych. Nasz zespół dokładnie ocenia możliwe nieruchomości w odniesieniu do przepisów sanitarnych, przeciwpożarowych i BHP oraz zgodności z normami dostępności.

Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny powstaje na podstawie wizji lokalnej oraz wykonanych pomiarów. Jeśli lokal nie posiada jeszcze tynków, projekt powstaje na podstawie dokumentacji architektonicznej. Na spotkaniu omawiamy dokładnie wszystkie oczekiwania. Analizujemy wypełnioną przez Państwa ankietę, która zawiera pytania odnośnie funkcji i wyposażenia wszystkich projektowanych pomieszczeń. Przedstawiamy co najmniej dwa projekty koncepcyjne wnętrza na rzutach 2D. Omawiamy wszystkie szczegóły przedstawione na rzutach, opowiadamy szczegółowo o każdym rozwiązaniu i wspólnie wybieramy ostateczny układ. Na tym etapie zaczynamy rozmowę o kosztorysie.

Wizualizacje 3d wnętrza

Przedstawiamy realistyczne wizualizacje i omawiamy proponowane przez nas materiały. Jest to etap, który pozwala sobie dokładnie wyobrazić, jak ostatecznie będzie wyglądało projektowane wnętrze. Wybieramy konkretne meble, oświetlenie, kolory i materiały wykończeniowe. Już na etapie projektu myślimy o atmosferze, która ma panować we wnętrzu. W jej kreowaniu pomagają właśnie świadomie dobrane rozwiązania, które Klient po raz pierwszy może zobaczyć na wizualizacji.

Dokumentacja wykonawcza i wybór materiałów

Na tym etapie powstaje szczegółowa dokumentacja rysunkowa, która stanowi podstawę do realizacji wnętrza przez wszystkich wykonawców. Na spotkaniach dokładnie omawiamy każde pomieszczenie. Ustalamy wszystkie szczegóły, takie jak: sposób otwierania mebli, wyposażenie wewnętrzne każdej z szaf itd. Wszystkie użyte materiały opisujemy, umieszczamy w zestawieniu, obliczamy ilości potrzebne do zrealizowania projektu i wyceniamy je u naszych dostawców.

Rysunki wykonawcze projektów branżowych

Projekt instalacji wod-kan, co, wentylacji, klimatyzacji , elektryki. Projekty konstruktorskie. Projekty osłon radiologicznych.

Uzgodnienia projektu z rzeczoznawcami

Projekty sanitarne muszą być uzgodnione z rzeczoznawcami od spraw sanitarno-epidemiologicznych (Sanepid), ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ) i bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo i funkcjonalność zaprojektowanych przez nas przestrzeni medycznych poprzez zgodność naszych projektów z wszelkimi normami i przepisami.

Nadzór autorski wraz z koordynacją branżowych projektów

Sprawujemy nadzór autorski nad naszymi projektami. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Inwestorem i ekipami wykonawczymi. Projektowanie gabinetów z nadzorem zapobiega niespodziankom na etapie wykonawstwa i zdejmuje część obowiązków z Inwestora.

Pełen Fit out

Nasza oferta obejmuje pełny fit out, co oznacza, że zajmujemy się całym procesem aranżacji wnętrz – od koncepcji po realizację. Współpracujemy z doświadczonymi firmami z wieloletnim doświadczeniem w branży, które gwarantują najwyższą jakość wykonania. Naszym celem jest dostarczenie kluczowych rozwiązań, które spełniają najbardziej wymagające standardy opieki zdrowotnej